Як не помилитися з вибором: визначаємо розмір ортопедичного матрасу правильно

Як не помилитися з вибором: визначаємо розмір ортопедичного матрасу правильно

Ідеально підібраний матрас — важлива складова здорового сну. Саме тому варто правильно визначити його розмір, адже завдяки цьому він не лише подарує бажаний комфорт, але й забезпечить довготривалу експлуатацію. А от неправильно підібрана поверхня для сну навпаки може стати причиною дискомфорту та швидкого зносу. Обираючи новий ортопедичний матрас, варто взяти до уваги деякі важливі параметри, які дозволять правильно заміряти необхідну поверхню та визначити найкращий варіант для неї.

Обираємо розмір ортопедичного матрасу

Підшукуючи оптимальний варіант спальної поверхні, варто взяти до уваги найголовніші параметри виробу. Слід враховувати, що більшість з них напряму залежить від самого користувача: зросту, комплектації та навіть улюбленої пози для сну.

Довжина є однією з головних характеристик при виборі ортопедичного матрасу. Для максимального комфорту рекомендовано обирати довжину виробу, виходячи з формули «зріст людини + 20-30 см». Якщо мова йде про двоспальну модель, то слід орієнтуватися на найвищого партнера. Варто взяти до уваги й тип подушок, які ви плануєте використовувати. Наприклад, масивні варіанти потребують багато місця для розміщення, тож до стандартної формули розрахунку довжини в такому випадку варто додати ще 5-10 см.

Ширина виробу залежить безпосередньо від комплекції користувача. Розрахувати оптимальний параметр можна за допомогою формули «ширина плечей користувача х 2». Такий варіант дозволить комфортно відчувати себе під час сну та без проблем змінювати позу під час відпочинку. Наприклад, якщо ваша ширина плечей складає 42 см, то вам підійде матрас з шириною 90 см. Для двоспальних ортопедичних матрасів теж актуальна ця формула, але до отриманого показника варто додати ще 10-15 см для комфортного сну навіть у літню спеку. Односпальні ортопедичні матраси можуть мати ширину 80-110 см, полуторні — 120-130 см, а двоспальні — від 140 до 220 см. Для однієї людини найчастіше використовують або одинарні варіанти (наприклад, ортопедичний матрас SoNLaB Latex Т8), або полуторні.

Не менш важлива висота спальної поверхні. Безпружинні моделі зазвичай мають товщину 15-20 см, а пружинні — від 18 до 30 см, втім допускаються й інші варіанти. Варто розуміти, що моделі з товщиною 8-10 см не можна назвати повноцінними поверхнями для сну. Це топери, які укладають поверх звичайного матрасу або дивану для забезпечення оптимальної підтримки тіла під час сну. Товщина ортопедичного матрасу залежить від наповнення: безпосередньо самого матеріалу та кількості шарів наповнювача.

Якщо ви обираєте ортопедичний матрас відповідно до вже купленого ліжка, варто ретельно виміряти його спальну поверхню, а також взяти до увагу висоту боковин (саме від них залежить товщина необхідного виробу).

Чи правильно підібраний матрас?

Оптимальним для ортопедичного матрасу є його рівне положення на спальній поверхні ліжка, відповідно до спинки, бортів та узніжжя. Не має бути прогалин чи, навпаки, випирання за межі бокових частин ліжка.

Про неправильне розміщення ортопедичного матрасу можуть свідчити такі фактори:

  • звисання краю — під великим навантаженням наповнення такого виробу може зазнати деформації;
  • вигинання дугою виробу через його втиснення у вузькі бортики — в такому разі ортопедичні якості моделі повністю відсутні через нерівність спального місця;
  • рівень спального місця знаходиться нижче бортів — в такому разі можливе виникнення дискомфорту як при сидінні (бокові частини ліжка можуть тиснути на кінцівки), так і під час сну (якщо ваш сон неспокійний, ви можете дістати синці чи забої через часту зміну пози).

Ваші дії при неправильному підборі ортопедичного матрасу

Якщо ви все ж таки припустили помилку при виборі, варто звернутись до магазину, де ви купували виріб. Якщо з моменту покупки ще не минуло 14 днів, ви можете повернути матрас, але за умови, що він має товарний вигляд, ви зберегли пакування (всі пломби та етикетки), гарантійний талон та паспорт даної моделі.

Та варто розуміти, що для мінімізації проблем краще відповідально підійти до вибору ортопедичного матрасу, провівши всі необхідні заміри декілька разів. Якісна поверхня для сну  доволі дорога, тож не слід нехтувати ретельним вибором розміру.