Глобальна проблема голоду та відсутності продовольчої безпеки викликає тривогу на глобальному міжнародному рівні. З кожним роком ситуація погіршується під впливом поєднань факторів: пандемій, конфліктів, змін клімату та інших.
А якщо взяти до уваги приріст населення світу, потрібні термінові дії — інновації для формування стабільної продовольчої безпеки:
- підвищення продуктивності сільського господарства;
- покращення роботи глобального виробничо-збутового ланцюга;
- скорочення обсягу втрат продовольства та харчових відходів;
- забезпечення доступу всіх людей, які страждають від голоду та недоїдання, до повноцінного харчування.
Члени міжнародної спільноти переконані, що ліквідувати голод можна вже в наступному поколінні, але потрібні спільні зусилля для досягнення цієї мети. І Україна має зробити свій внесок у продовольчу безпеку.
Як забезпечується продовольча безпека у сільському господарстві
- Збільшенню виробництва. Розвиток сільськогосподарського сектора з метою. підвищення врожайності та ефективності виробництва.
- Впровадженню технологій. Застосування сучасних сільськогосподарських програмно-апаратних рішень (розумне землеробство, дрони, біотехнології).
- Збереженню ресурсів. Ефективне використання землі, води та інших природних ресурсів, та грамотне управління цими ресурсами.
- Розвитку ринків та інфраструктури. Створення розвинених сільськогосподарських ринків та інфраструктури для зберігання, транспортування та продажу продукції.
- Підтримці малих сільськогосподарських підприємств. Впровадження програм підтримки малого агробізнесу. Наприклад, забезпечення доступу до фінансування, навчання та технічна підтримка, які покращують виробничі показники та сприяють продовольчій безпеці у сільських районах.
Всі ці заходи сприяють забезпеченню сталого виробництва продовольства та відповідності потребам населення у якісній та доступній їжі. І кожен український аграрій може зробити свій внесок у забезпечення продовольчої безпеки. Наприклад, впровадивши у свій бізнес небулізацію — сучасну французьку методику захисту врожаю.
Небулізація як один з інструментів забезпечення продовольчої безпеки
Небулізація — інноваційний спосіб обробки зернових культур в елеваторі, винайдений фахівцями Генеральної Компанії Інсектицидів (нині — «Sojam»). Базується метод на рівномірному розпиленні інсектицидів по зерновій масі.
В процесі небулізації розпилюються мікроскопічні частинки інсектициду. Це дозволяє створити туман, що максимально покриває врожай, та проникає у всі, навіть важкодоступні місця. Завдяки цьому можна захистити зернову масу та зберегти її якісно-кількісні характеристики на строк до року (без необхідності проводити повторні обробки).
Інсектициди, які використовуються в небулізації
Ці хімічні розробки забезпечують миттєве знищення усіх комах в елеваторі, а також гарантують пролонгований захист від них до 1 року. Ці інсектициди можна застосовувати як на зерні, що зберігається в елеваторі, так і на зерновій масі, яка завантажується чи вивантажується з елеватора.
Дізнайтесь докладніше про небулізацію та інсектициди для її проведення на сайті.
Переваги небулізації
5 ключових переваг небулізації:
- Невеликі фінансові витрати на проведення процедури. Проводити дезінфекцію елеватора та сільгоспінвентарю не потрібно — інсектицид у будь-якому разі знищить усіх шкідників.
- Безпека інсектицидів. «Пірігрен 50, ХТ» та «Гранпротек, КЕ» мають 2-3 клас небезпеки. Це означає, що для взаємодії з ними потрібен мінімальний набір захисних засобів.
- Пролонгований захист врожаю. Інсектициди включають спеціальні діючі речовини, які гарантують захист зерна на термін від 3 до 12 місяців.
- Культура готова до подальшої переробки одразу після небулізації. Період експозиції відсутній — зерно одразу можна використовувати для виготовлення харчових продуктів.
- Простота реалізації методу. Щоб провести небулізацію, не потрібно проходити якісь курси підвищення кваліфікації. Достатньо лише короткого інструктажу від розробників методу (короткого «курсу» навчання).
Небулізація — ідеальне рішення незалежно від ступеня зараженості зерна. Також її рекомендовано, як профілактичний захід. Завдяки їй можна позитивно впливати на продовольчу безпеку, зберігаючи зерно та забезпечуючи його високу якість.