Обприскувачі для трактора: типи та особливості

Обприскувачі для трактора: типи та особливості

Штангові обприскувачі до трактора — спеціалізована техніка для внесення пестицидів різного призначення та мінеральних добрив в рідкому, іноді твердому станах.

Обприскувачі тракторні складаються із ємності для зберігання, штанги із підведеними шлангами, насоса, що качає хімікати, дозаторами із відкаліброваними отворами для розпорошування рідини.

Типи устаткування

Зазвичай, обприскувачі до трактора класифікують за способом пересування:

  • Навісний — має просту конструкцію, що агрегатується із трактором або автомобільною платформою на навіску.  
  • Причіпний — пристрій на власному шасі, що монтується на вузли тягової машини.
  • Самохідний агрегат — єдина техніка, що пересувається своїм ходом завдяки вбудованому двигуну.

Також тракторні обприскувачі відрізняють за літражом бака для рідини:

  • маленький — менше 1000 м3;
  • середній — 1000-3000 м3;
  • великий — від 3000 м3 і більше.

Особливості техніки

Навісний обприскувач для трактора має в  своєму розпорядженні невеликий резервуар на 200-2000 л, штанга може охопити лінію від 12 до 18 м. Такі апарати небагато важать (195-385 кг), що робить їх маневреними, та легко транспортуються на полі. Монтувати можна на трактор як давнього, так і більш нового року виробництва. Рекомендована потужність трактора — 25-80 к. с.

Причіпний обприскувач для трактора володіє значними технічними характеристиками завдяки тому, що центр тяжкості зміщений до низу, має місткий бак для робочого складу розмірами від 2000 до 4200 л, а ширина смуги сягає 18-36 м. В середньому важить — 1300-2310 кг, що іноді призводить до налипання мокрого ґрунту до коліс. Універсальний пристрій, що підходить до будь-якої моделі трактора. Рекомендована інтенсивність роботи трактора — 60-110 к. с.

Самохідний агрегат чудово підходить чудово підходять для обробки різного спектру культурних рослин, в тому числі, високостеблових, тому що мають значний дорожній просвіт — до 180 см та високу маневреність. Колосальний розмір баку для розчину — від 3000 до 6000 л, а також  найбільший діапазон охоплення штанги — 28-36,6 м. Не дивлячись на великий коефіцієнт ваги (6100-10200 кг), не мають проблем у роботі під час розвинутої швидкості в 38-40 км/год. Потужність двигуна може сягати 238 к. с.

Купити обприскувач до трактора

Так як ринок сільськогосподарського обладнання нараховує численну кількість техніки, потрібно розібратись, оприскувач до трактора якої моделі підходить вашому господарству. Правильно обраний агрегат повинен  відповідати таким критеріям:

  • Повинен обробляти загальну площу засіяної культури за найменшої кількості дозаправок;
  • Розмір штанги та місткість бака підбирати під протяжність поля, його контури та обсяг запланованих робіт.
  • У обраної моделі кліренс повинен відповідати тій культурі, що вирощується.
  • Мати підходящий тип форсунок, який рівномірно розподіляє речовину.

Джерело: https://boguslav.ua/produkcziya/priczepnye-opryskivateli/