Інсорсинг чи аутсорсинг: що краще?

Інсорсинг чи аутсорсинг: що краще?

Інсорсинг, і аутсорсинг — це бізнес-методи, які використовуються для придбання талантів без їх найму як постійні співробітники. Однак аутсорсинг може бути внутрішнім або зарубіжним, але внутрішній аутсорсинг завжди внутрішній, тому що таланти та навички привносяться всередині компанії. У цій статті обговорюються основні відмінності між інсорсингом та аутсорсингом, і вона допоможе вам вибрати найкращий варіант для ваших унікальних бізнес-потреб.

Якщо Ви шукаєте кадрове агентство, ми рекомендуємо звернутися до українського HR провайдера Rost Group, деталі на посилання: https://rostoutsourcing.com/

Крім того, завдяки оцифровці буквально всього, бізнес також став онлайн, що зручно для користувача та відповідає зручності клієнтів. 

Що таке інсорсинг?

Інсорсинг — це метод найму кваліфікованих фахівців з боку та залучення їх до роботи в організації. Найняті фахівці привносять свої знання та навички, тим самим покращуючи продуктивність, стратегію та операції. Простіше кажучи, інсорсинг має на увазі наймання сторонніх осіб для роботи в компанії, яка перебуває під її безпосереднім контролем.

Переваги інсорсингу

До основних переваг інсорсингу можна віднести:

Велика гнучкість.
Інсорсинг дає компаніям можливість масштабувати проекти вгору та вниз так швидко, як це необхідно, без шкоди чисельності основного персоналу.

Співробітництво та обмін знаннями.
Коли ви залучаєте співробітників, ви покращуєте обмін знаннями, зміцнюючи свій соціальний капітал.

Найкращий доступ до талантів.
Завдяки інсорсингу у вас є більше можливостей розвивати таланти та виховувати їх, щоб вони стали майбутніми лідерами.

Більше контролю над критичними функціями та рішеннями.
Інсорсинг дозволяє компаніям управляти проектом самостійно, а внутрішня команда приймає всі важливі рішення.

Простіше спілкування.
Завдяки інсорсингу комунікація ефективна на всіх рівнях, оскільки всі учасники живуть в одному часовому поясі, що спрощує їхню доступність для всіх важливих зустрічей.

Поліпшення відносин між співробітниками.
Коли всі співробітники знаходяться в одному фізичному місці, легше встановити тісніші зв’язки за допомогою частої взаємодії.

Додаткові можливості для розвитку працівників.
З інсорсингом легше спостерігати за продуктивністю та здібностями.

Додаткові можливості зниження витрат.
Інсорсинг дозволяє уникнути витрат на аутсорсинг чи гонорарів посередників, а також інших непотрібних зборів та комісій.

Заощаджує час.
Завдяки інсорсингу ви можете здати проект вчасно, тому що у вас є контроль за плануванням та виконанням проекту.

Що таке аутсорсинг?

Аутсорсинг — це ділова практика найму іншого бізнесу для виконання деяких ваших робочих дій. Ці фірми зазвичай розташовані у зарубіжних країнах. Більшість компаній віддають свою роботу на аутсорсинг як захід зі скорочення витрат.

Переваги аутсорсингу

До основних переваг аутсорсингу можна віднести:

Економія витрат.
Вдаючись до аутсорсингу, ви уникаєте найму дорогих ресурсів, досвід яких іноді потрібний.

Спеціалізована експертиза.
Завдяки аутсорсингу ви можете знаходити та оплачувати послуги високого рівня за необхідності.

Методом проб та помилок.
Послуги аутсорсингу пропонують вам можливість спробувати свої послуги, перш ніж купувати їх. Це дозволяє вам вибрати послугу, яка відповідає вашим цілям та забезпечує цінність, яку ви шукаєте.

Гнучкість.
Завдяки аутсорсингу ви можете додавати та видаляти потужності відповідно до ваших змінних вимог.

Основна спрямованість бізнесу.
Ви можете сконцентруватися на своєму основному бізнесі, залишивши інші аспекти бізнесу фахівцям у цій галузі.

Інсорсинг проти аутсорсингу: резюме

Обидві бізнес-техніки пропонують гнучкий контрактний працю. Аутсорсинг забезпечує значну економію коштів, але робота виконується в іншому місці, зазвичай за кордоном, де ви не маєте контролю. Ви можете переглянути деякі популярні ІТ-аутсорсингові компанії, щоб дізнатися, як вони здійснюють свою діяльність у великих масштабах. Деякі недоліки аутсорсингу включають управління, контроль якості та умови роботи. Крім того, пошук відповідного партнера з аутсорсингу може бути проблемою, оскільки цьому процесу можуть заважати мовні та культурні бар’єри. Тим не менш, правильний партнер з аутсорсингу може зробити відносини взаємовигідними.

Інсорсинг також забезпечує економію коштів, але провайдер привозить робочу силу своїми силами. Залучені співробітники працюють в одному фізичному місці або можуть перебувати у місці, легко доступним для менеджерів та керівного складу. Це дає більший контроль над усіма аспектами бізнесу.

Заключні думки: що вибрати?

Обидва варіанти мають свою частку переваг та недоліків. Однак найкращий варіант повністю залежить від вашої бізнес-моделі, конкретних потреб та стратегії. Переваги обох цих варіантів полягають, перш за все, в економії коштів та гнучкості. Вибір між інсорсингом та аутсорсингом можна спростити, визначивши, які послуги повинні керуватися одним із двох варіантів.

  1. ІТ-послуги найкраще віддавати на аутсорсинг. Вони заощаджують величезні гроші з найменшим ризиком.
  2. Послуги, які найкраще підходять для інсорсингу, включають:
  • Послуги, які можуть розкрити вашу ключову інтелектуальну власність
  • Послуги, пов’язані з конфіденційними даними
  • Вузькоспеціалізовані послуги

Однак ці послуги становлять більш високий ризик для репутації і зазвичай мають вищу ціну. Вибір гібридного підходу може бути найкращим рішенням для досягнення найкращих результатів.